Інформаційні "бомби"
Інформаційні бомби
У час повномасштабної війни потрібно міцно тримати інформаційний фронт. І це зрозуміло. Уже понад сорок днів наші руки і серця тягнуться до повідомлень різноманітних ресурсів та месенджерів. І часом емоції та почуття беруть гору. Ми не зважаємо на здоровий глузд, не фільтруємо інформацію, забуваємо, що окупанти можуть використати ці наші емоції та довіру у власних цілях.
Отож, кілька порад, як втримати інформаційну навалу.
✔Насамперед, будь-яку інформацію потрібно звіряти із заявами на офіційних ресурсах.
✔Не довіряйте інформації, яка подана у форматі панічного повідомлення (без вказівки на джерело та автора - десь, колись, комусь стало відомо). Те ж саме стосується повідомлень з історіями без будь-яких доказів (відео, аудіо чи посилання на автора).
✔Особливо ретельно потрібно фільтрувати інформацію, в якій йдеться про капітуляцію чи мир, можливі бомбардування чи шалені руйнації. Часом, ворог спекулює на наших емоціях, аби посіяти паніку і страх, аби підірвати віру і спротив українського народу. Пам'ятайте, якщо повідомлення містить величезну кількість знаків оклику, у заголовках є формулювання: "Шок!", " Такого вам ніхто не скаже!", "Про це усі мовчать!" - і подібні, то якщо вже і читати їх, то дуже критично підходити до цієї інформації.
Ні в якому разі не поширюйте повідомлень, якщо ви не впевнені у достовірності змісту, обов'язково перевіряйте те, що розміщуєте у своїх власних постах чи репостах!
Не будьмо на боці ворога. Навіть несвідомо. Тримаймо інформаційний фронт. Плекаймо віру у перемогу!
#інформаційні_бомби #фейк_чи_правда #доброчесність_онлайн
Підготувала Кузнєцова О.П., вчитель інформатики.